"Albowiem to, co raz zostało zobaczone, nigdy już nie powróci do chaosu." Vladimir Nabokov

środa, 5 stycznia 2011

U mnie wszystko w porządku...

Poza tym, że wrócił temat likwidacji mojej szkoły, czyli mojego miejsca pracy, przez wybrane stare władze na nową kadencję, wszystko u mnie w porządku. Zamknięcie ponoć planowane jest w ramach oszczędności. Dodatkowo jeszcze cztery podstawówki. Po co tam komu szkoły. Ale jutro święto, więc przy okazji wesołego święta życzę i dołączam zimę. Na zdjęciach, bo tej mroźnej, wietrznej i szczypiącej w co się da, mam już dosyć. Ciekawe czy będę musiała być gdzieś w drodze przyszłej zimy... 


13 komentarzy:

doro pisze...

Ale to nie jest decyzja ostateczna, prawda? Mam wielką nadzieję, że temat rozejdzie się "po kościach". Szkoły nie zamyka się dla oszczędności, jest jeszcze głos społeczności lokalnej, to nie hop-siup!
Piękne zdjęcia.

Trevor Woodford pisze...

Wonderful winter pictures.

W drodze... pisze...

Doro, nie mam pojęcia jaka to jest ich decyzja, parcie na zamykanie to mają wielkie. W zeszłym roku sprawa oparła się o media, ludzie wywalczyli swoje. Ale czy tym razem się uda? A że się nie zamyka dla oszczędności - to by trzeba było im powiedzieć (tym władzom).

W drodze... pisze...

I dziękuję Doro za miłe słowo o zdjęciach, w tym roku jakoś bardzo marznę i nie biegam z aparatem, aparatu szkoda na te mrozy ;)

Trevor, thank you so much :)

HANNAH - UNE FEMME pisze...

MOże zajma sie czyms innym i zapomna.
tWOJE zdjecia sa przepiękne.
Buziole w noch

Katarzyna / Kathryn pisze...

Uwielbiam zimowe fotografie!Twoje sa takie cudne..... wspolczuje tego stresu zwiazanego z praca lub ewentualnym pozbawieniem jej przez wladze.... Ja bym pozbawila pracy wiekszosc rzadzacych. Naprawde! Bo od wielu lat zasluguja na dyscyplinarne zwolnienie, bez wzgledu jaka opcja w Polsce rzadzi. Mimo wszystko wierze, ze z tego wyjdziesz obronna reka!

W drodze... pisze...

Niestety, jest to jednak najprawdziwsza prawda. Dziś władze powiadomiły o tym dyrektorów. A już w środę głosowanie na radzie i niestety większość szanownych radnych jest za likwidacją szkół, bo muszą ratować swoje finanse i swoje wypłaty, jeszcze mają ogromne kary do pozapłacania związane z ich wspaniałą gospodarnością. W zeszłym roku zresztą również mieli podobną akcję.

bajerowicz@o2.pl pisze...

Ula - mocno trzymam kciuki, że będzie ok.
A foty bardzo fajne, choć wcale nie dziwię się brakowi chęci :DDDDDDDDDDDDD W moim obiektywie zmarzły smary i odmówił długiego spaceru - jeśli nawet aparat nie chce na zdjęcia to co mówić o biednej zmarzniętej fotografce :DDDDDDDDDD

lotnica pisze...

Po co komu szkoła, jak ma radnych. Ich pensje są ważniejsze.
Szlag trafia, jak się słyszy takie historie. Trzymam kciuki, żeby jednak was nie zamknęli.

A fotografie cudne - jak zawsze:-) Pozdrawiam ciepło:-)

W drodze... pisze...

Dziękuję za słowa otuchy. Powiem tak, będziemy walczyć o szkołę do końca. Tymczasem momentami myślę, że nie mam już siły...

bajerowicz@o2.pl pisze...

Ula - dasz raę - wiem to!
I na zdjęcia marsz :D

doro pisze...

Ja się nie zgadzam, co to za pomysły! Radio, telewizje i prasę poruszyć, transparenty na prześcieradłach ławkowcem malować, ulotki na xero trzepać i rozdawać na przystankach! Do TVN dzwonić i do Radia Maryja! Do biskupa i marszałka, prezydenta miasta i do ludzi kultury, list napisać i zbierać podpisy! Uderzcie w prywatę rządzących i nazwijcie rzeczy po imieniu, niech się trochę smrodu narobi, a wystraszą się może publicznej nagonki. Wykorzystajcie wszelkie dramatyczne, publiczne i legalne środki.

Grasza44 pisze...

Uleńko szkołe zamkną - Ciebie wyślą "w drogę"....a dzieci gdzie? w kosmos? Nieprawdopodobne aby, to się mogło wydarzyć. Myślę, że niejedną zimę jeszcze będziesz wędrowała tą przepiękną drogą...do pracy!!! Sceneria na zdjęciach bajkowa - Tobie też życzę bajkowego zakończenia...czyli "żyli długo i szczęśliwie w szkole ...." Pozdrawiam serdecznie.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...