"Albowiem to, co raz zostało zobaczone, nigdy już nie powróci do chaosu." Vladimir Nabokov

środa, 31 marca 2010

Wielka Brytania. Kornwalia i ciąg dalszy spaceru po rajskim ogrodzie...

Za oknem deszczyk, jeszcze nie ma zieleni, ale już są koncepcje na fotografowanie pierwszej zieleni w deszczu :) Gdy zwiedzałam Eden Project, też lało, było chłodno i dookoła wszystko spowijała mgła. Ale co to dla nas bohaterów. Przede wszystkim sam kompleks szklarni i ogrodów leży wewnątrz wyrobiska, a mgła utrzymywała się na krawędzi tego byłego wyrobiska. Po drugie, myślę, że deszcz to bardzo ciekawa pora do robienia zdjęć, a po trzecie, jak miałam dość wilgoci mogłam wejść sobie na spacerek w strefie śródziemnomorskiej (Mediterranean Biom), w lesie tropikalnym (Rainforest Biom) raczej nie, bo strasznie wilgotno i duszno - tam trzeba chwilkę się osuszyć i wówczas posmakować jak to jest być w dżungli. Można udać się na przekąskę, lub obiad skomponowany z naturalnej żywności, do jednej z wielu restauracyjek. Na lunch wybrałam mój ulubiony Jack Potatoe z białym twarożkiem :) Pycha :) W ogrodach zewnętrznych jest wiele niespodzianek w postaci instalacji, rzeźb, podejrzewam, że części z nich nie zobaczyłam, bo czas miałam ograniczony przejazdem do kolejnej miejscowości. Wybierzcie się tam na cały dzień :) Eden Project, Bodelva, Cornwall :) Swoją drogą zawsze będę żałować, że takie miejsca są tak trudno dostępne dla naszych dzieci...10 komentarzy:

creative_asik pisze...

Wszystko ładnie pięknie, ale nasze cuda techniki nie lubią deszczu :/ Miałam z tym problem podczas mojej ostatniej wizyty w zoo - zamiast chronić siebie, chroniłam aparat :)))

Grasza44 pisze...

Ula brak mi słów zachwytu..albo poleci słowotok na okoliczność zrobionych przez Ciebie zdjęć, że nie wspomnę o cudnym, łatwo przyswajalnym tekście. Uleńko życzę Tobie i Twoim najbliższym Wesołego Alleluja oraz Smacznego Jajka!

Anonimowy pisze...

rumianki i liście w deszczu przepiękne!

pozdrawiam serdecznie :-)

doro pisze...

Wesołych Świąt dla Ciebie i Ines!
I do zobaczenia!

magenta pisze...

Przyroda niezawodna, zawsze piękna :)

Mała Mi pisze...

Ooooooooch... te kwiaty! :) piękne!

Masz talent : )

Jo. pisze...

Nie było mnie kilka dni i proszę .....cała masa cudownych kwiatow Uleńko !!!!

tamirian pisze...

Na jaki jeden dzień..!!Tydzień bym tam siedział:):):)
Piękne zdjęcia, ciekawe co napiszę następnym razem bo nie znoszę się powtarzać:):)
Spokojnych świąt Wilkanocnych dla Ciebie i wszystkich twoich bliskich:)

W drodze... pisze...

Kochani, nie było mnie dwa dni a tu tyle miłych słów i życzeń :) To najmilszy "zajączek" :) Bardzo wam dziękuję a życzenia złożę w dzisiejszym poście - najgorętsze i najserdeczniejsze :)

agro pisze...

Ula, kłania się Twój koleżka z Głubczyciego LO, kobieto masz talent reporterski, brawo!~Relacje są zrozumiałe i czytelne, zawalcz o etat w TV typu Discovery, Science itp, jeśąli nie masz tam dostępu daj znaka 506 131 772

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...