"Albowiem to, co raz zostało zobaczone, nigdy już nie powróci do chaosu." Vladimir Nabokov

poniedziałek, 15 marca 2010

Egipt. Synaj na szybko - czyli rzut oka na klasztorne koty

Miało dziś być o górze Synaj, zdjęcia przygotowałam wczoraj. Ale wpadłam na nowa koncepcję ramek i chyba jeszcze raz przerobię. Zamierzałam to zrobić wieczorkiem, ale byłam na świetnym wykładzie i spotkaniu z amerykańskim profesorem, później jeszcze wizyta u dobrej koleżanki i czas uciekł szybko (jak to zwykle bywa z miłymi chwilami). Dzień mocno inspirujący, ciekawy. Tylko szkoda mi nie wrzucić choćby jakiejś malutkiej zajawki :) Choćby w ramach wdzięczności za to, że chce się wam czytać, oglądać i pisać komentarze. Także przed państwem kotki z klasztoru św.Katarzyny na górze Synaj (jeszcze w starej wersji ramkowej). 


A to próba różnych ramek, tak się zastanawiałam, w której zdjęciom będzie lepiej :) Jakieś sugestie?A jutro będzie może dłuższy dzień. O tak, choćby 32 godzinny :)
 Pozdrawiam ciepło i życzę dobrych snów :)

2 komentarze:

Jo. pisze...

Miały być sugestie Uleńko ? Proszę , bede sie wymądrzać ;-)) Osobiście mam tak ,że pierwszy pomysł okazuje sie zawsze najlepszy i nie wiem jak bym nie wymyślała zawsze wracam do pierwszej instynktownej myśli.Dla mnie koci tryptyk jest po prostu SUPER !!!Granatowa otoczka nie skupia na sobie uwagi , ale podkreśla zdjęcia . Granatowy jest the best !! Biala, ostatnia ramka absorbuje calą uwage , optycznie zawęża i gubi obraz. Czarna , z jednym paskiem ...hmmm...ok. ale nie do krajobrazu bo zdecydowanie go odcina - i jeśli już to granat byłby lepszy ,tak mi się zdaje.
I tak jak przy kotach , gdzie są one centrum zdjęcia i tło nie gra tu wiekszej roli - ramki są super to przy krajobrazie i w ogóle szerokim kącie zdjęcia gubią głębię i podkreslają wyrywkowość zdjęcia.Zreszta powiem Ci ,że duzo czasu poświecam na obróbke zdjęć i poprawę kadrowania. Osobiście nie używam Photoshopa , ani robic tego nie bedę.Stawiam zdecydowanie na sztukę zrobienia dobrego zdjęcia , co nie zawsze wychodzi jak się zamierzało.Bywa ze z 200 zostaje tylko 40....no to sie nafilozofowałam ;-))))Pamietaj jednak Uleńko , że zawsze ma być to Twoja wizja i tylko Twoja -ekspozycji zdjęcia. Buziaczki i pozdrowionka ;-))))

Latarnik pisze...

Witaj! Koty i inne widoki świetne! A co do ewentualnych sugestii, to ja bym zmniejszył szerokość ramek i zostawił czarne tło. Jest neutralne, zwłaszcza przy krajobrazach wygląda dobrze. Przy bardzo ciemnych zdjęciach można dać ramkę jasną. Ale im węższa tym lepsza, bo wzrok ma przyciągnąć zdjęcie a nie ramka :)
Pozdrawiam!!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...